Dystrybutor Scanspeak
Przechowalnia

Zespoły głośnikowe

JEŻELI JESTEŚ ZAINTERESOWANY NASZĄ OFERTĄ ZESPOŁÓW GŁOŚNIKOWYCH, 
TUTAJ ZNAJDZIESZ ODPOWIEDZI NA WIĘKSZOŚĆ PYTAŃ,
JAKIE SĄ NAM ZADAWANE W MAILACH
I W ROZMOWACH TELEFONICZNYCH. 

Oglądając nasza ofertę zespołów głośnikowych w sklepie, przy każdym modelu widoczny będzie komunikat "zapytaj o dostępność". Pytania i zamówienia można wysyłać przez formularz kontaktowy, ale lepiej kierować je bezpośrednio na adres akustyk@akustyk.com.pl, a jeszcze lepiej - zadzwonić (601 34 18 73, 22 409 97 97).
 
W przypadku modeli, które dostępne są zarówno w opcji kolumn złożonych, jak i zestawu do montażu (DIY), na stronie tytułowej i na karcie produktu pojawia się symbol i cena właściwa dla opcji kolumn złożonych; aby ustalić cenę tego modelu dla opcji DIY, należy zajrzeć do okienka "wybierz opcję" i zobaczyć korektę ceny dla opcji DIY (np. dla modelu CD223 cena pary kolumn złożonych to 8000 zł, korekta dla wersji DIY to -3000 zł, więc cena to 5000 zł za parę). W tym samym okienku można też sprawdzić korektę ceny dla wersji SE.
W przypadku modeli, które dostępne są wyłącznie w opcji DIY, na stronie tytułowej i na karcie produktu pojawia się symbol i cena właściwa dla wersji DIY (np. model DSX2). 
 
Wszystkie ceny w dziale zespołów głośnikowych są cenami za parę.
 
Prezentowane na zdjęciach wykończenia obudów (gatunki i kolory fornirów) są tylko przykładowe - w przypadku każdego modelu dostępna gama wykończeń jest znacznie szersza.  
 
Konstrukcje AkustyKa powstają na drodze indywidualnych pomiarów i odsłuchów.
Tylko połączenie tych dwóch wątków prowadzi do optymalnych rezultatów.
Spór o to, co ważniejsze - parametry, czy brzmienie - w dużej mierze wynika z nieporozumienia. Rzecz jednak łatwo wyjaśnić. Dla użytkownika najważniejsze jest brzmienie. Poszukuje on dobrego brzmienia wśród gotowych już konstrukcji, kierując się w dużej mierze własnymi upodobaniami, i jego własny słuch jest tutaj najlepszym narzędziem. Mimo to, nawet użytkownicy mogą (i lubią) podpierać się w swoich wyborach znanymi im obiektywnymi faktami (parametrami), a także opiniami innych użytkowników czy recenzentów. Ostatecznie, dobre brzmienie wynika z dobrych, a nie złych charakterystyk i parametrów. 
W innej sytuacji znajduje się konstruktor. Po pierwsze, konstruktor nie wybiera między gotowymi rozwiązaniami, ale wraz z każdym nowym układem głośników, w nowej obudowie, zaczyna pracę niemal od zera. W takiej sytuacji, poszukiwanie dobrego brzmienia bez wsparcia aparatury pomiarowej jest błądzeniem po omacku. Pomiary szybko zbliżają nas do ustalenia rozwiązań, które można uznać za poprawne, i następnie poddać je próbom odsłuchowym, wybierając spośród nich najlepsze. Po drugie, konstruktor nie powinien kierować się wyłączenie swoim gustem, ponieważ tworzy urządzenia mające służyć innym, a nie na swój prywatny użytek, dlatego powinien uwzględniać szersze spektrum gustów, w "sprzężeniu zwrotnym" kontrolować wyniki pomiarów i prób odsłuchowych, szukając takiego rozwiązania, które gwarantuje dobrą zgodność między rezultatami obydwu badań, i eliminuje ryzyko sytuacji, w której konstruktor dał się ponieść emocjom i własnym upodobaniom.
 
Takie podejście do sprawy jest szczególnie ważne, gdy kolumny kierowane są użytkowników, którzy nie zawsze będą mieli okazję do samodzielnego odsłuchu; najważniejsze jest wówczas osiągnięcie brzmienia, które trafi w gust zdecydowanej większości.
Wykorzystując wysokiej jakości komponenty (przetworniki), wymaga to przede wszystkim kompetentnego zestrojenia, zmierzającego do uzyskania brzmienia dobrze zrównoważonego, bez zabiegów idących w stronę jego "uatrakcyjnienia", które stanie na przeszkodzie jego naturalności.
Takie podejście sprawdza się bez względu na rodzaj muzyki. 
Zdecydowana większość konstrukcji AkustyKa może zostać podłączona do większości wzmacniaczy, jakie są na rynku. Nie wymagają one żmudnych poszukiwań i dobierania „partnera” pod kątem uzupełniania, kompensowania, korygowania itp. jakichkolwiek silnie zaznaczonych cech brzmieniowych, ani zapewniania im dużej wydajności prądowej.
Oczywiście, wzmacniacz i pozostałe elementy systemu też wniosą swoje brzmieniowe cechy indywidualne, ale zwykle nad całością dominuje charakter kolumn – w tym przypadku grających „normalnie”. Im lepszy wzmacniacz do nich podłączymy, tym lepsze brzmienie usłyszymy, ale nie musi on być wyjątkowy ani bardzo drogi, aby usłyszeć kulturę „akustycznego” zestrojenia.  
 
Przetworniki Scan-Speaka mają wiele zalet; aby je w pełni wykorzystać i osiągnąć brzmienie, które usatysfakcjonuje najbardziej wybrednych audiofilów (chociaż jak zawsze - nie wszystkich...), trzeba - tylko i aż - starannie zestroić układ, zarówno obudowę, jak i zwrotnicę. Trzeba użyć ich zgodnie z przeznaczeniem, poznając i uwzględniając ich parametry, charakterystyki i wszelkie właściwości. Scan-Speaki nie zmuszają do żadnych kompromisów, do zastosowania szczególnych rozwiązań, i nie narzucają specyficznego brzmienia. Dobrze zestrojona kolumna, wykorzystująca Scan-Speaki, będzie brzmiała bardzo dobrze. 
 
Większość projektów AkustyKa oferowanych jest w dwóch opcjach - kolumn złożonych (gotowych) i zestawów do samodzielnego montażu (DIY). Wszystkie oparte są na własnych projektach AkustyKa.
 
Kolumny złożone wykonywane są na indywidualne zamówienia, po ustaleniu z zamawiającym kilku cech, które stanowią o indywidualnym charakterze produktu.
Obudowy przygotowywane są przez wyspecjalizowany zakład stolarski, z którym współpracujemy od dwudziestu lat. Wiedza, staranność i ogromne już doświadczenie właśnie w tej dziedzinie, dają gwarancję jakości.
Kolumny głośnikowe to przecież nie tylko sprzęt audio, ale i element wystroju wnętrza - zawsze dobrze widoczny. Styl naszych obudów jest minimalistyczny, ale precyzja wykonania - najwyższa. Obudowy wykończone są naturalnymi fornirami, dostępnymi w bardzo szerokim wyborze; każde zamówienie wiąże się z ustaleniem nie tylko gatunku drewna, ale i wybarwienia - paleta kolorystyczna staje się nieograniczona. Tylko przykładowe wykończenia pokazują fotografie kolumn, zamieszczone w naszym sklepie.
Fornir na kolumnach jednej pary pochodzi z kolejnych warstw i układanych jest wg "lustrzanego odbicia". Profesjonalne lakierowanie natryskowe, bezpyłowe, pozostawia naturalną fakturę drewna i nadaje mu satynowe wykończenie. 
Według indywidualnych wskazówek ustalana może być także lokalizacja gniazda przyłączeniowego, w wielu przypadkach lokalizacja wylotu bas-refleksu, a także wykonanie maskownic; niewykluczone są również zmiany w wymiarach obudowy, w celu dostosowania jej do nietypowych warunków pomieszczenia odsłuchowego.  
 
Montaż kolumn odbywa się w siedzibie firmy AkustyK, własnymi rękami założyciela, właściciela i konstruktora firmy - od montażu zwrotnic, aż do przykręcenia ostatniej śrubki. AkustyK osobiście odpowiedzialny jest za jakość finalnego produktu.
Gotowe kolumny też należy odebrać osobiście. 
Realizacja zamówienia na kolumny złożone trwa od jednego do trzech miesięcy; dokładny termin zależy od modelu, rodzaju wykończenia, innych cech indywidualnych, i liczby zamówień "w kolejce".
Zainteresowanych, na pierwszym etapie zapraszamy do rozmowy telefonicznej, w czasie której omawiamy wszystkie kwestie związane z konkretnym zamówieniem. Następnie wymieniamy maile, w których wszystkie uzgodnienie zostają zapisane. Standardowo realizacja zamówienia zaczyna się po wpłacie zadatku w wysokości ok. 25% całkowitej wartości. 
 
W skład każdego zestawu w opcji do samodzielnego montażu (DIY) wchodzą:
- komplet głośników
- zmontowane i okablowane zwrotnice
- terminale przyłączeniowe 
- tunele bas-refleks (o ile jest to konstrukcja bas-refleks)
- wytłumienie w przypadku konstrukcji podstawkowych
- wkręty mocujące
- projekt obudowy
Dostarczane głośniki są zawsze fabrycznie nowe, wcześniej nie podłączanie ani nie przykręcane, w firmowych opakowaniach.
Zwrotnice zmontowane są na płytkach mdf, elementy rozmieszczone z zachowaniem reguł właściwej orientacji cewek, końcówki elementów lutowane są bezpośrednio.
Najważniejsze zasady doboru gatunku elementów są następujące:
- tylko cewki powietrzne w filtrach nisko-średniotonowych, średniotonowych i wysokotonowych
- cewki rdzeniowe (na rdzeniach walcowych o niskich zniekształceniach) tylko w filtrach niskotonowych
- tylko cewki drutem o średnicy 1,4 mm w filtrach dolnoprzepustowych 
- tylko cewki powietrzne we wszystkich filtrach układów dwuipółdrożnych i dwudrożnych w wersjach SE
- tylko cewki drutem o średnicy 1,8 mm w filtrach dolnoprzepustowych w wersjach SE
- tylko kondensatory polipropylenowe
- tylko kondensatory Mundorf Supreme w filtrach wysokotonowych w wersjach SE
- tylko rezystory metalizowane w filtrach sekcji wysokotonowych 
- okablowanie wszystkich sekcji standardowo kablem QED Original. 
Dla wersji standardowych dostarczane jest gniazdo pojedyncze (para zacisków luzem lub w plastikowej oprawie) lub, na indywidualne zamówienie, bez dopłaty - gniazdo podwójne (dwie pary zacisków luzem lub w plastikowej oprawie).
Dla wersji SE standardowo dostarczane jest gniazdo pojedyncze (para zacisków WBT0780) lub, na indywidualne zamówienie, za dopłatą 200 zł (do pary kolumn) - gniazdo podwójne (dwie pary zacisków WBT0780).
Elementy zwrotnicy, okablowanie i gniazda innych konkretnych gatunków i marek, montujemy na indywidualne życzenie, po indywidualnej wycenie. 
Standardowy czas realizacji zamówienia na zestaw do samodzielnego montażu (DIY) to 5 dni roboczych. W wyjątkowych przypadkach czas ten może być dłuższy, o czym poinformujemy jeszcze przed przyjęciem zamówienia.  
Zainteresowanych, na pierwszym etapie zapraszamy do rozmowy telefonicznej, w czasie której omawiamy wszystkie kwestie związane z konkretnym zamówieniem. Następnie wymieniamy maile, w których wszystkie uzgodnienia zostają zapisane. Standardowo realizacja zamówienia zaczyna się po wpłacie zadatku w wysokości 1000 zł lub po przedpłacie całej kwoty. 
 
Ze względu na zindywidualizowany charakter produktów, występujących w dziale "ZESPOŁY GŁOŚNIKOWE", nie podlegają one prawu odstąpienia od umowy kupna-sprzedaży; są one natomiast, niezależnie od praw ustawowych, objęte 5-letnią gwarancją, z wyłączeniem usterek powstałych z winy użytkownika, i dożywotnią (dla pierwszego właściciela) gwarancją wymiany uszkodzonego głośnika na nowy "za pół ceny". 
 
 
 
 
 
   
 
 
AkustyK CC22

AkustyK CC22

Cena:
10 000,00
PLN

produkt niedostępny w tej liczbie

dostępna ilość:

dodano produkt

przejdź do koszyka

AkustyK CCM

AkustyK CCM

Cena:
7 000,00
PLN

produkt niedostępny w tej liczbie

dostępna ilość:

dodano produkt

przejdź do koszyka

AkustyK CCM10

AkustyK CCM10

Cena:
7 000,00
PLN

produkt niedostępny w tej liczbie

dostępna ilość:

dodano produkt

przejdź do koszyka

AkustyK CR3

AkustyK CR3

Cena:
20 000,00
PLN

produkt niedostępny w tej liczbie

dostępna ilość:

dodano produkt

przejdź do koszyka

AkustyK DSX2 DIY

AkustyK DSX2 DIY

Cena:
3 500,00
PLN

produkt niedostępny w tej liczbie

dostępna ilość:

dodano produkt

przejdź do koszyka

AkustyK EL12

AkustyK EL12

Cena:
25 000,00
PLN

produkt niedostępny w tej liczbie

dostępna ilość:

dodano produkt

przejdź do koszyka

Nowość
AkustyK EL22

AkustyK EL22

Cena:
40 000,00
PLN

produkt niedostępny w tej liczbie

dostępna ilość:

dodano produkt

przejdź do koszyka

AkustyK ELM

AkustyK ELM

Cena:
20 000,00
PLN

produkt niedostępny w tej liczbie

dostępna ilość:

dodano produkt

przejdź do koszyka

Nowość
AkustyK EXL3

AkustyK EXL3

Cena:
60 000,00
PLN

produkt niedostępny w tej liczbie

dostępna ilość:

dodano produkt

przejdź do koszyka

AkustyK ILR12

AkustyK ILR12

Cena:
12 000,00
PLN

produkt niedostępny w tej liczbie

dostępna ilość:

dodano produkt

przejdź do koszyka

AkustyK ILR22

AkustyK ILR22

Cena:
18 000,00
PLN

produkt niedostępny w tej liczbie

dostępna ilość:

dodano produkt

przejdź do koszyka

AkustyK ILR22.C

AkustyK ILR22.C

Cena:
15 000,00
PLN

produkt niedostępny w tej liczbie

dostępna ilość:

dodano produkt

przejdź do koszyka

Oprogramowanie sklepu internetowego Darmowe sklepy internetowe
Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl